ochava

Inici › Barris › Sant Gervasi - Galvany

Quin negoci obrir a Sant Gervasi - Galvany

Una simulació de Barcelona llar per llar puntua els 6.072 locals buits de la ciutat per a 25 sectors. Aquí veus en quins queden més amunt els de Sant Gervasi - Galvany (Sarrià-Sant Gervasi), amb exemples de locals i dades d'octubre del 2026.

49.456residents (padró del 2025) en 19.369 llars (padró del 2026)
79.000 €renda neta mitjana per llar el 2023 (INE), un 69 % per sobre de la mitjana de Barcelona
2.947locals en planta baixa (cens de locals del 2024)
265buits, en lloguer o venda: el 9 % dels locals del barri (a Barcelona, el 9 %)

Sectors on els locals buits del barri queden més amunt

Llibreries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una llibreria supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 141 dels 265 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 11 llibreries al barri, 1 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una llibreria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Laforja 56999.000 €llars a prop, districte de renda alta, eix comercial
Camp 69922.000 €el local ja havia estat del sector, districte de renda alta, llars a prop
Camp D'En Vidal 9999.900 €llars a prop, districte de renda alta, eix comercial

Sabateries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una sabateria supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 103 dels 265 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 45 sabateries al barri, 6 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una sabateria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Laforja 169922.000 €el local ja havia estat del sector, llars a prop, zona amb molt comerç
Casanova 2709926.000 €el local ja havia estat del sector, llars a prop, zona amb molt comerç
Laforja 70998.500 €llars a prop, zona amb molt comerç, treballadors a prop

Centres d'estètica Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a un centre d'estètica supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 82 dels 265 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 124 centres d'estètica al barri, 18 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir un centre d'estètica a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Amigó 26992.400 €buit des del 2022 o abans, el local ja havia estat del sector, local gran
Aribau 268992.400 €buit des del 2022 o abans, el local ja havia estat del sector, districte de renda alta
Camp 18993.000 €buit des del 2022 o abans, local gran, districte de renda alta

Botigues de roba Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una botiga de roba supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 75 dels 265 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 255 botigues de roba al barri, 29 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una botiga de roba a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Marià Cubí 69916.000 €el local ja havia estat del sector, buit des del 2022 o abans, clúster del sector
Calaf 299926.000 €el local ja havia estat del sector, clúster del sector, buit des del 2022 o abans
Santaló 459928.000 €el local ja havia estat del sector, clúster del sector, local gran

Joguineries i botigues d'esports Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una joguineria o botiga d'esports supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 72 dels 265 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 21 joguineries i botigues d'esports al barri, sense cap cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una joguineria o botiga d'esports a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Marià Cubí 92996.300 €llars a prop, el local ja havia estat del sector, districte de renda alta
Tuset 21996.300 €llars a prop, centre comercial o galeria, districte de renda alta
Laforja 16995.100 €llars a prop, districte de renda alta, eix comercial

Percentil: quina part dels locals buits de Barcelona queda per sota del local per a aquest sector (99 = entre l'1 % millor). Vendes: estimació per a una botiga independent, al mes i amb IVA; serveix per comparar locals, no com a xifra exacta (error típic: un factor 2 a 3).

Estàs valorant un local a Sant Gervasi - Galvany? Et preparem l'informe de franc: clients i vendes orientatives, de quins competidors vindrien i com afectaria les teves altres botigues.

Demana un pilot gratuïtProva la demo

Els 25 sectors a Sant Gervasi - Galvany

Per a cada sector, el percentil del millor local buit del barri, quants dels seus locals buits són entre el 10 % millor de la ciutat i quantes botigues del sector hi ha avui al barri (cens del 2024). Els sectors sense etiqueta fan servir la puntuació d'ubicació comprovada.

SectorMillor localEntre el 10 % millorBotigues avui
Llibreries99141 de 26511
Sabateries99103 de 26545
Centres d'estètica9982 de 265124
Botigues de roba9975 de 265255
Joguineries i botigues d'esports9972 de 26521
Forns de pa9966 de 26574
Botigues d'informàtica i mòbils9964 de 26521
Floristeries9960 de 26519
Joieries9960 de 26553
Drogueries i perfumeries9954 de 26528
Restaurants9945 de 265189
Perruqueries9938 de 265121
Fruiteries9931 de 26533
Gelateries9928 de 2651
Supermercats9925 de 26571
Carnisseries9915 de 26556
Locals de menjar per emportar9831 de 26561
Bars i cafeteries9812 de 265109
Botigues de la llar Només demanda9919 de 26576
Botigues de bicicletes Només demanda9712 de 2654
Peixateries Només demanda860 de 26522
Botigues de mascotes i veterinàries Només demanda800 de 26519
Òptiques Només demanda800 de 26522
Tintoreries i bugaderies Només demanda570 de 26515
Gimnasos Només demanda550 de 26535

Què vol dir la puntuació?

Per a cada sector, el cercador estima quins clients abastaria una botiga independent a cada local buit, tenint en compte la competència que té a prop, les compres en línia i altres alternatives, més els visitants. Quan el sector té una puntuació d'ubicació que ha passat la prova (Ubicació comprovada: amb les obertures reals del 2022 al 2024, que el model no havia vist, les situa per sobre del que donaria l'atzar), aquesta puntuació hi afegeix el carrer comercial, el clúster del sector, les estacions i l'historial del local. Als sectors marcats amb Només demanda no l'ha passat o no hi ha prou obertures per comprovar-la, així que s'ordenen només per la demanda que abasta cada local. La puntuació no sap quin lloguer demanen per cada local ni en quin estat és: és un primer filtre per saber on mirar, no un veredicte.

Preguntes freqüents

Quin negoci obrir a Sant Gervasi - Galvany?
Segons la simulació, els locals buits de Sant Gervasi - Galvany queden més amunt en el rànquing de la ciutat per a llibreries, sabateries i centres d'estètica. El millor per a llibreries (Laforja 56) supera el 99 % dels locals buits de Barcelona. És un primer filtre: compara sempre locals concrets, amb el lloguer i l'estat de cadascun.
Quants locals buits hi ha a Sant Gervasi - Galvany?
El cens de locals en planta baixa de l'Ajuntament (2024) compta 265 locals buits en lloguer o venda a Sant Gervasi - Galvany, d'un total de 2.947 locals: el 9 %, i en el conjunt de Barcelona, el 9 %.
Quanta gent viu a Sant Gervasi - Galvany?
49.456 residents segons el padró del 2025, en 19.369 llars (padró del 2026); la renda neta mitjana per llar era de 79.000 € el 2023 (INE), i la del conjunt de la ciutat, de 47.000 €.

Altres barris de Sarrià-Sant Gervasi

Barris propers

Tots els barris de Barcelona · On obrir, sector per sector

Amunt