ochava

Inici › Barris › Sarrià

Quin negoci obrir a Sarrià

Una simulació de Barcelona llar per llar puntua els 6.072 locals buits de la ciutat per a 25 sectors. Aquí veus en quins queden més amunt els de Sarrià (Sarrià-Sant Gervasi), amb exemples de locals i dades d'octubre del 2026.

25.279residents (padró del 2025) en 9.160 llars (padró del 2026)
80.000 €renda neta mitjana per llar el 2023 (INE), un 71 % per sobre de la mitjana de Barcelona
1.049locals en planta baixa (cens de locals del 2024)
98buits, en lloguer o venda: el 9 % dels locals del barri (a Barcelona, el 9 %)

Sectors on els locals buits del barri queden més amunt

Drogueries i perfumeries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una drogueria o perfumeria supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 28 dels 98 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 11 drogueries i perfumeries al barri, 3 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una drogueria o perfumeria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Major De Sarrià 769917.000 €el local ja havia estat del sector, clúster del sector, llars a prop
Negrevernís 109915.000 €clúster del sector, llars a prop, districte de renda alta
Ramon Miquel I Planas 179614.000 €clúster del sector, llars a prop, districte de renda alta

Floristeries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una floristeria supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 22 dels 98 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 7 floristeries al barri, sense cap cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una floristeria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Pl Sant Vicenç De Sarrià 4994.300 €buit des del 2022 o abans, local gran, districte de renda alta
Bonaplata 12994.300 €buit des del 2022 o abans, local gran, districte de renda alta
Negrevernís 18994.300 €buit des del 2022 o abans, districte de renda alta, sense cap altra botiga igual al costat

Botigues de roba Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una botiga de roba supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 21 dels 98 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 51 botigues de roba al barri, 2 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una botiga de roba a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Pedró De La Creu 209915.000 €el local ja havia estat del sector, clúster del sector, local gran
Duquessa D'Orleans 569922.000 €el local ja havia estat del sector, buit des del 2022 o abans, districte de renda alta
Major De Sarrià 1239624.000 €buit des del 2022 o abans, clúster del sector, districte de renda alta

Llibreries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una llibreria supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 20 dels 98 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 9 llibreries al barri, 1 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una llibreria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Major De Sarrià 29943.000 €el local ja havia estat del sector, districte de renda alta, clúster del sector
Hort De La Vila 189811.000 €llars a prop, districte de renda alta, eix comercial
Clos De Sant Francesc 359519.000 €districte de renda alta, llars a prop, eix comercial

Forns de pa Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a un forn de pa supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 20 dels 98 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 28 forns de pa al barri, 9 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir un forn de pa a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Ptge Senillosa 149911.000 €el local ja havia estat del sector, districte de renda alta, llars a prop
Clos De Sant Francesc 33998.400 €buit des del 2022 o abans, llars a prop, districte de renda alta
Major De Sarrià 1239811.000 €buit des del 2022 o abans, districte de renda alta, llars a prop

Percentil: quina part dels locals buits de Barcelona queda per sota del local per a aquest sector (99 = entre l'1 % millor). Vendes: estimació per a una botiga independent, al mes i amb IVA; serveix per comparar locals, no com a xifra exacta (error típic: un factor 2 a 3).

Estàs valorant un local a Sarrià? Et preparem l'informe de franc: clients i vendes orientatives, de quins competidors vindrien i com afectaria les teves altres botigues.

Demana un pilot gratuïtProva la demo

Els 25 sectors a Sarrià

Per a cada sector, el percentil del millor local buit del barri, quants dels seus locals buits són entre el 10 % millor de la ciutat i quantes botigues del sector hi ha avui al barri (cens del 2024). Els sectors sense etiqueta fan servir la puntuació d'ubicació comprovada.

SectorMillor localEntre el 10 % millorBotigues avui
Drogueries i perfumeries9928 de 9811
Floristeries9922 de 987
Botigues de roba9921 de 9851
Llibreries9920 de 989
Forns de pa9920 de 9828
Centres d'estètica9920 de 9831
Carnisseries9918 de 9821
Perruqueries9910 de 9838
Supermercats9910 de 9826
Restaurants994 de 9827
Joieries9820 de 9811
Botigues d'informàtica i mòbils9812 de 984
Fruiteries9811 de 9819
Joguineries i botigues d'esports982 de 984
Locals de menjar per emportar9712 de 9818
Bars i cafeteries964 de 9832
Sabateries911 de 989
Gelateries850 de 984
Botigues de bicicletes Només demanda914 de 982
Botigues de la llar Només demanda911 de 9818
Peixateries Només demanda890 de 9811
Botigues de mascotes i veterinàries Només demanda840 de 987
Tintoreries i bugaderies Només demanda730 de 986
Òptiques Només demanda630 de 983
Gimnasos Només demanda550 de 9816

Què vol dir la puntuació?

Per a cada sector, el cercador estima quins clients abastaria una botiga independent a cada local buit, tenint en compte la competència que té a prop, les compres en línia i altres alternatives, més els visitants. Quan el sector té una puntuació d'ubicació que ha passat la prova (Ubicació comprovada: amb les obertures reals del 2022 al 2024, que el model no havia vist, les situa per sobre del que donaria l'atzar), aquesta puntuació hi afegeix el carrer comercial, el clúster del sector, les estacions i l'historial del local. Als sectors marcats amb Només demanda no l'ha passat o no hi ha prou obertures per comprovar-la, així que s'ordenen només per la demanda que abasta cada local. La puntuació no sap quin lloguer demanen per cada local ni en quin estat és: és un primer filtre per saber on mirar, no un veredicte.

Preguntes freqüents

Quin negoci obrir a Sarrià?
Segons la simulació, els locals buits de Sarrià queden més amunt en el rànquing de la ciutat per a drogueries i perfumeries, floristeries i botigues de roba. El millor per a drogueries i perfumeries (Major De Sarrià 76) supera el 99 % dels locals buits de Barcelona. És un primer filtre: compara sempre locals concrets, amb el lloguer i l'estat de cadascun.
Quants locals buits hi ha a Sarrià?
El cens de locals en planta baixa de l'Ajuntament (2024) compta 98 locals buits en lloguer o venda a Sarrià, d'un total de 1.049 locals: el 9 %, i en el conjunt de Barcelona, el 9 %.
Quanta gent viu a Sarrià?
25.279 residents segons el padró del 2025, en 9.160 llars (padró del 2026); la renda neta mitjana per llar era de 80.000 € el 2023 (INE), i la del conjunt de la ciutat, de 47.000 €.

Altres barris de Sarrià-Sant Gervasi

Barris propers

Tots els barris de Barcelona · On obrir, sector per sector

Amunt