ochava

Inici › Barris › Sant Gervasi - la Bonanova

Quin negoci obrir a Sant Gervasi - la Bonanova

Una simulació de Barcelona llar per llar puntua els 6.072 locals buits de la ciutat per a 25 sectors. Aquí veus en quins queden més amunt els de Sant Gervasi - la Bonanova (Sarrià-Sant Gervasi), amb exemples de locals i dades d'octubre del 2026.

26.833residents (padró del 2025) en 9.749 llars (padró del 2026)
82.000 €renda neta mitjana per llar el 2023 (INE), un 76 % per sobre de la mitjana de Barcelona
1.183locals en planta baixa (cens de locals del 2024)
83buits, en lloguer o venda: el 7 % dels locals del barri (a Barcelona, el 9 %)

Sectors on els locals buits del barri queden més amunt

Llibreries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una llibreria supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 38 dels 83 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 4 llibreries al barri, sense cap cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una llibreria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Reus 229915.000 €el local ja havia estat del sector, llars a prop, districte de renda alta
Bertrand I Serra 189814.000 €llars a prop, districte de renda alta, eix comercial
Arimon 539614.000 €llars a prop, districte de renda alta, eix comercial

Forns de pa Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a un forn de pa supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 18 dels 83 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 31 forns de pa al barri, 14 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir un forn de pa a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Rda General Mitre 1039911.000 €el local ja havia estat del sector, districte de renda alta, sense cap altra botiga igual al costat
Buscarons 8988.600 €buit des del 2022 o abans, districte de renda alta, llars a prop
Sant Gervasi De Cassoles 47978.400 €buit des del 2022 o abans, districte de renda alta, llars a prop

Botigues de roba Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una botiga de roba supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 18 dels 83 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 66 botigues de roba al barri, 6 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una botiga de roba a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Arimon 169915.000 €el local ja havia estat del sector, clúster del sector, districte de renda alta
Sant Gervasi De Cassoles 1179716.000 €el local ja havia estat del sector, buit des del 2022 o abans, clúster del sector
Muntaner 5099715.000 €el local ja havia estat del sector, clúster del sector, districte de renda alta

Centres d'estètica Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a un centre d'estètica supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 15 dels 83 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 44 centres d'estètica al barri, 8 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir un centre d'estètica a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Sant Gervasi De Cassoles 47993.300 €buit des del 2022 o abans, districte de renda alta, local gran
Teodora Lamadrid 50983.100 €buit des del 2022 o abans, districte de renda alta, local gran
Reus 22973.200 €buit des del 2022 o abans, districte de renda alta, clúster del sector

Joieries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una joieria supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 14 dels 83 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 10 joieries al barri, 1 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una joieria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Reus 269918.000 €el local ja havia estat del sector, local gran, districte de renda alta
Sant Gervasi De Cassoles 479822.000 €buit des del 2022 o abans, districte de renda alta, local gran
Artesa De Segre 99826.000 €buit des del 2022 o abans, clúster del sector, districte de renda alta

Percentil: quina part dels locals buits de Barcelona queda per sota del local per a aquest sector (99 = entre l'1 % millor). Vendes: estimació per a una botiga independent, al mes i amb IVA; serveix per comparar locals, no com a xifra exacta (error típic: un factor 2 a 3).

Estàs valorant un local a Sant Gervasi - la Bonanova? Et preparem l'informe de franc: clients i vendes orientatives, de quins competidors vindrien i com afectaria les teves altres botigues.

Demana un pilot gratuïtProva la demo

Els 25 sectors a Sant Gervasi - la Bonanova

Per a cada sector, el percentil del millor local buit del barri, quants dels seus locals buits són entre el 10 % millor de la ciutat i quantes botigues del sector hi ha avui al barri (cens del 2024). Els sectors sense etiqueta fan servir la puntuació d'ubicació comprovada.

SectorMillor localEntre el 10 % millorBotigues avui
Llibreries9938 de 834
Forns de pa9918 de 8331
Botigues de roba9918 de 8366
Centres d'estètica9915 de 8344
Joieries9914 de 8310
Floristeries9913 de 8310
Botigues d'informàtica i mòbils9910 de 836
Supermercats998 de 8328
Joguineries i botigues d'esports998 de 835
Sabateries995 de 835
Carnisseries9817 de 8317
Perruqueries9812 de 8334
Bars i cafeteries982 de 8357
Fruiteries9712 de 8310
Drogueries i perfumeries9614 de 835
Restaurants966 de 8361
Gelateries962 de 832
Locals de menjar per emportar924 de 8314
Botigues de la llar Només demanda951 de 8327
Peixateries Només demanda902 de 836
Botigues de mascotes i veterinàries Només demanda840 de 839
Tintoreries i bugaderies Només demanda750 de 838
Òptiques Només demanda720 de 836
Botigues de bicicletes Només demanda660 de 832
Gimnasos Només demanda470 de 8320

Què vol dir la puntuació?

Per a cada sector, el cercador estima quins clients abastaria una botiga independent a cada local buit, tenint en compte la competència que té a prop, les compres en línia i altres alternatives, més els visitants. Quan el sector té una puntuació d'ubicació que ha passat la prova (Ubicació comprovada: amb les obertures reals del 2022 al 2024, que el model no havia vist, les situa per sobre del que donaria l'atzar), aquesta puntuació hi afegeix el carrer comercial, el clúster del sector, les estacions i l'historial del local. Als sectors marcats amb Només demanda no l'ha passat o no hi ha prou obertures per comprovar-la, així que s'ordenen només per la demanda que abasta cada local. La puntuació no sap quin lloguer demanen per cada local ni en quin estat és: és un primer filtre per saber on mirar, no un veredicte.

Preguntes freqüents

Quin negoci obrir a Sant Gervasi - la Bonanova?
Segons la simulació, els locals buits de Sant Gervasi - la Bonanova queden més amunt en el rànquing de la ciutat per a llibreries, forns de pa i botigues de roba. El millor per a llibreries (Reus 22) supera el 99 % dels locals buits de Barcelona. És un primer filtre: compara sempre locals concrets, amb el lloguer i l'estat de cadascun.
Quants locals buits hi ha a Sant Gervasi - la Bonanova?
El cens de locals en planta baixa de l'Ajuntament (2024) compta 83 locals buits en lloguer o venda a Sant Gervasi - la Bonanova, d'un total de 1.183 locals: el 7 %, i en el conjunt de Barcelona, el 9 %.
Quanta gent viu a Sant Gervasi - la Bonanova?
26.833 residents segons el padró del 2025, en 9.749 llars (padró del 2026); la renda neta mitjana per llar era de 82.000 € el 2023 (INE), i la del conjunt de la ciutat, de 47.000 €.

Altres barris de Sarrià-Sant Gervasi

Barris propers

Tots els barris de Barcelona · On obrir, sector per sector

Amunt