ochava

Inici › Barris › Can Baró

Quin negoci obrir a Can Baró

Una simulació de Barcelona llar per llar puntua els 6.072 locals buits de la ciutat per a 25 sectors. Aquí veus en quins queden més amunt els de Can Baró (Horta-Guinardó), amb exemples de locals i dades d'octubre del 2026.

9.671residents (padró del 2025) en 4.058 llars (padró del 2026)
42.000 €renda neta mitjana per llar el 2023 (INE), un 11 % per sota de la mitjana de Barcelona
165locals en planta baixa (cens de locals del 2024)
21buits, en lloguer o venda: el 13 % dels locals del barri (a Barcelona, el 9 %)

Sectors on els locals buits del barri queden més amunt

Bars i cafeteries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a un bar o cafeteria supera el 97 % dels locals buits de la ciutat; 1 dels 21 del barri és entre el 10 % millor. Avui hi ha 13 bars i cafeteries al barri, sense cap cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir un bar o cafeteria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Francesc Alegre 31977.400 €sense cap altra botiga igual al costat, llars a prop, clúster del sector
Pere Sala 3799.200 €buit des del 2022 o abans, llars a prop, sense cap altra botiga igual al costat
Av Mare De Déu De Montserrat 43789.200 €local gran, llars a prop

Carnisseries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una carnisseria supera el 92 % dels locals buits de la ciutat; 2 dels 21 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha un sol local del sector al barri, independent. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una carnisseria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Vallseca 1924.000 €treballadors a prop, mida poc habitual per al sector
França 22893.600 €treballadors a prop, mida poc habitual per al sector
Praga 40853.700 €treballadors a prop

Perruqueries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una perruqueria supera el 89 % dels locals buits de la ciutat; cap dels 21 del barri no és entre el 10 % millor. Avui hi ha 6 perruqueries al barri, sense cap cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una perruqueria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Av Mare De Déu De Montserrat 43891.800 €local gran
Vallseca 1811.800 €local gran, buit des del 2022 o abans
Alexandre De Torrelles 32671.800 €local gran, sense cap altra botiga igual al costat, treballadors a prop

Drogueries i perfumeries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una drogueria o perfumeria supera el 87 % dels locals buits de la ciutat; cap dels 21 del barri no és entre el 10 % millor. Avui hi ha 2 drogueries i perfumeries al barri, 2 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una drogueria o perfumeria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Av Mare De Déu De Montserrat 43879.900 €llars a prop, clúster del sector, mida poc habitual per al sector
Pablo Sáez De Barés 126511.000 €clúster del sector, llars a prop, treballadors a prop
Baró De Sant Lluís 11369.500 €llars a prop, treballadors a prop

Supermercats Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a un supermercat supera el 87 % dels locals buits de la ciutat; cap dels 21 del barri no és entre el 10 % millor. Avui hi ha 9 supermercats al barri, 5 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir un supermercat a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Pablo Sáez De Barés 128762.000 €sense cap altra botiga igual al costat, buit des del 2022 o abans, local gran
Bismarck 358670.000 €sense cap altra botiga igual al costat, buit des del 2022 o abans, treballadors a prop
Tenerife 277962.000 €sense cap altra botiga igual al costat, buit des del 2022 o abans, treballadors a prop

Percentil: quina part dels locals buits de Barcelona queda per sota del local per a aquest sector (99 = entre l'1 % millor). Vendes: estimació per a una botiga independent, al mes i amb IVA; serveix per comparar locals, no com a xifra exacta (error típic: un factor 2 a 3).

Estàs valorant un local a Can Baró? Et preparem l'informe de franc: clients i vendes orientatives, de quins competidors vindrien i com afectaria les teves altres botigues.

Demana un pilot gratuïtProva la demo

Els 25 sectors a Can Baró

Per a cada sector, el percentil del millor local buit del barri, quants dels seus locals buits són entre el 10 % millor de la ciutat i quantes botigues del sector hi ha avui al barri (cens del 2024). Els sectors sense etiqueta fan servir la puntuació d'ubicació comprovada.

SectorMillor localEntre el 10 % millorBotigues avui
Bars i cafeteries971 de 2113
Carnisseries922 de 211
Perruqueries890 de 216
Drogueries i perfumeries870 de 212
Supermercats870 de 219
Fruiteries840 de 211
Joguineries i botigues d'esports810 de 210
Gelateries800 de 210
Centres d'estètica800 de 215
Llibreries780 de 212
Floristeries780 de 212
Forns de pa710 de 214
Botigues d'informàtica i mòbils690 de 212
Restaurants640 de 213
Botigues de roba640 de 212
Sabateries590 de 210
Joieries560 de 210
Locals de menjar per emportar500 de 211
Òptiques Només demanda740 de 211
Botigues de bicicletes Només demanda690 de 210
Botigues de mascotes i veterinàries Només demanda610 de 211
Gimnasos Només demanda550 de 211
Peixateries Només demanda490 de 212
Tintoreries i bugaderies Només demanda400 de 212
Botigues de la llar Només demanda380 de 211

Què vol dir la puntuació?

Per a cada sector, el cercador estima quins clients abastaria una botiga independent a cada local buit, tenint en compte la competència que té a prop, les compres en línia i altres alternatives, més els visitants. Quan el sector té una puntuació d'ubicació que ha passat la prova (Ubicació comprovada: amb les obertures reals del 2022 al 2024, que el model no havia vist, les situa per sobre del que donaria l'atzar), aquesta puntuació hi afegeix el carrer comercial, el clúster del sector, les estacions i l'historial del local. Als sectors marcats amb Només demanda no l'ha passat o no hi ha prou obertures per comprovar-la, així que s'ordenen només per la demanda que abasta cada local. La puntuació no sap quin lloguer demanen per cada local ni en quin estat és: és un primer filtre per saber on mirar, no un veredicte.

Preguntes freqüents

Quin negoci obrir a Can Baró?
Segons la simulació, els locals buits de Can Baró queden més amunt en el rànquing de la ciutat per a bars i cafeteries, carnisseries i perruqueries. El millor per a bars i cafeteries (Francesc Alegre 31) supera el 97 % dels locals buits de Barcelona. És un primer filtre: compara sempre locals concrets, amb el lloguer i l'estat de cadascun.
Quants locals buits hi ha a Can Baró?
El cens de locals en planta baixa de l'Ajuntament (2024) compta 21 locals buits en lloguer o venda a Can Baró, d'un total de 165 locals: el 13 %, i en el conjunt de Barcelona, el 9 %.
Quanta gent viu a Can Baró?
9.671 residents segons el padró del 2025, en 4.058 llars (padró del 2026); la renda neta mitjana per llar era de 42.000 € el 2023 (INE), i la del conjunt de la ciutat, de 47.000 €.

Altres barris d'Horta-Guinardó

Barris propers

Tots els barris de Barcelona · On obrir, sector per sector

Amunt