ochava

Inici › Barris › Sant Martí de Provençals

Quin negoci obrir a Sant Martí de Provençals

Una simulació de Barcelona llar per llar puntua els 6.072 locals buits de la ciutat per a 25 sectors. Aquí veus en quins queden més amunt els de Sant Martí de Provençals (Sant Martí), amb exemples de locals i dades d'octubre del 2026.

26.982residents (padró del 2025) en 10.870 llars (padró del 2026)
40.000 €renda neta mitjana per llar el 2023 (INE), un 15 % per sota de la mitjana de Barcelona
720locals en planta baixa (cens de locals del 2024)
44buits, en lloguer o venda: el 6 % dels locals del barri (a Barcelona, el 9 %)

Sectors on els locals buits del barri queden més amunt

Perruqueries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una perruqueria supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 2 dels 44 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 38 perruqueries al barri, sense cap cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una perruqueria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Pont Del Treball Digne 1992.000 €el local ja havia estat del sector, local gran, clúster del sector
Espronceda 236901.900 €el local ja havia estat del sector, local gran
Treball 217712.000 €el local ja havia estat del sector, local gran

Sabateries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una sabateria supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 1 dels 44 del barri és entre el 10 % millor. Avui hi ha 3 sabateries al barri, 1 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una sabateria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Cantàbria 479916.000 €el local ja havia estat del sector, llars a prop, zona amb molt comerç
Huelva 395813.000 €llars a prop, eix comercial
Alcalá De Guadaira 205415.000 €llars a prop

Carnisseries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una carnisseria supera el 99 % dels locals buits de la ciutat; 1 dels 44 del barri és entre el 10 % millor. Avui hi ha 28 carnisseries al barri, 18 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una carnisseria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Agricultura 308993.100 €el local ja havia estat del sector, treballadors a prop, clúster del sector
Selva De Mar 251873.900 €mida poc habitual per al sector, treballadors a prop
Doctor Zamenhof 6824.300 €treballadors a prop

Fruiteries Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a una fruiteria supera el 98 % dels locals buits de la ciutat; 1 dels 44 del barri és entre el 10 % millor. Avui hi ha 16 fruiteries al barri, 6 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir una fruiteria a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Julián Besteiro 4986.600 €el local ja havia estat del sector, llars a prop
Doctor Zamenhof 10766.200 €buit des del 2022 o abans, llars a prop
Andrade 156756.200 €buit des del 2022 o abans, llars a prop

Supermercats Ubicació comprovada

El millor local buit del barri per a un supermercat supera el 95 % dels locals buits de la ciutat; 4 dels 44 del barri són entre el 10 % millor. Avui hi ha 25 supermercats al barri, 15 de cadena. La puntuació d'ubicació d'aquest sector ha passat la prova amb obertures reals. On obrir un supermercat a tot Barcelona.

AdreçaPercentilVendes orientativesPer què
Fluvià 2499567.000 €sense cap altra botiga igual al costat, buit des del 2022 o abans
Concili De Trento 899360.000 €sense cap altra botiga igual al costat, buit des del 2022 o abans, a prop de metro o tren
Jordi Rubió I Balaguer 107980.000 €sense cap altra botiga igual al costat, buit des del 2022 o abans

Percentil: quina part dels locals buits de Barcelona queda per sota del local per a aquest sector (99 = entre l'1 % millor). Vendes: estimació per a una botiga independent, al mes i amb IVA; serveix per comparar locals, no com a xifra exacta (error típic: un factor 2 a 3).

En els sectors de restauració (restaurants, bars i cafeteries, locals de menjar per emportar i gelateries) no es compten els locals de Sant Martí de Provençals on els plans d'usos ja no permeten obrir cap altre establiment de restauració per raons de densitat. Confirma-ho sempre amb l'Ajuntament abans de signar.

Estàs valorant un local a Sant Martí de Provençals? Et preparem l'informe de franc: clients i vendes orientatives, de quins competidors vindrien i com afectaria les teves altres botigues.

Demana un pilot gratuïtProva la demo

Els 25 sectors a Sant Martí de Provençals

Per a cada sector, el percentil del millor local buit del barri, quants dels seus locals buits són entre el 10 % millor de la ciutat i quantes botigues del sector hi ha avui al barri (cens del 2024). Els sectors sense etiqueta fan servir la puntuació d'ubicació comprovada.

SectorMillor localEntre el 10 % millorBotigues avui
Perruqueries992 de 4438
Sabateries991 de 443
Carnisseries991 de 4428
Fruiteries981 de 4416
Supermercats954 de 4425
Gelateries931 de 221
Bars i cafeteries901 de 2271
Centres d'estètica890 de 4416
Botigues d'informàtica i mòbils870 de 447
Floristeries840 de 443
Forns de pa820 de 4420
Botigues de roba810 de 4412
Locals de menjar per emportar810 de 2210
Joguineries i botigues d'esports810 de 441
Drogueries i perfumeries780 de 445
Llibreries740 de 444
Joieries700 de 444
Restaurants620 de 2219
Gimnasos Només demanda9515 de 448
Botigues de mascotes i veterinàries Només demanda951 de 447
Botigues de la llar Només demanda830 de 4418
Tintoreries i bugaderies Només demanda820 de 447
Òptiques Només demanda780 de 444
Peixateries Només demanda770 de 447
Botigues de bicicletes Només demanda650 de 441

Què vol dir la puntuació?

Per a cada sector, el cercador estima quins clients abastaria una botiga independent a cada local buit, tenint en compte la competència que té a prop, les compres en línia i altres alternatives, més els visitants. Quan el sector té una puntuació d'ubicació que ha passat la prova (Ubicació comprovada: amb les obertures reals del 2022 al 2024, que el model no havia vist, les situa per sobre del que donaria l'atzar), aquesta puntuació hi afegeix el carrer comercial, el clúster del sector, les estacions i l'historial del local. Als sectors marcats amb Només demanda no l'ha passat o no hi ha prou obertures per comprovar-la, així que s'ordenen només per la demanda que abasta cada local. La puntuació no sap quin lloguer demanen per cada local ni en quin estat és: és un primer filtre per saber on mirar, no un veredicte.

Preguntes freqüents

Quin negoci obrir a Sant Martí de Provençals?
Segons la simulació, els locals buits de Sant Martí de Provençals queden més amunt en el rànquing de la ciutat per a perruqueries, sabateries i carnisseries. El millor per a perruqueries (Pont Del Treball Digne 1) supera el 99 % dels locals buits de Barcelona. És un primer filtre: compara sempre locals concrets, amb el lloguer i l'estat de cadascun.
Quants locals buits hi ha a Sant Martí de Provençals?
El cens de locals en planta baixa de l'Ajuntament (2024) compta 44 locals buits en lloguer o venda a Sant Martí de Provençals, d'un total de 720 locals: el 6 %, i en el conjunt de Barcelona, el 9 %.
Quanta gent viu a Sant Martí de Provençals?
26.982 residents segons el padró del 2025, en 10.870 llars (padró del 2026); la renda neta mitjana per llar era de 40.000 € el 2023 (INE), i la del conjunt de la ciutat, de 47.000 €.

Altres barris de Sant Martí

Barris propers

Tots els barris de Barcelona · On obrir, sector per sector

Amunt